MGR. KATEŘINA CHYTRA

O mně

Jsem harmonická, melodická, hravá

Šamanka, manka i pohanka zakotvená v Zemi

Se svými šamanskými zpěvy

Jsem andělská, bílá i modrá

Létající v tónech vyšších sfér

Má duše je moudrá

V blízkosti mojí se svojí harmonií se spojíš

 

Jsem milující manželka, maminka, zpěvanka a profesně terapeutka duše i těla. Práce s lidmi a péče o ně je pro mě bytostnou záležitostí. O psychologii jsem snila už od svých 12 let a i když jsem vystudovala práva (odtud titul Mgr.), přesto jsem byla synchronicitami nasměrována ke koučinku a mentoringu. Tím začala v roce 2012 má cesta k poznání lidské duše, mysli a těla… trvá dodnes a jistě potrvá celý život. Důležitá je pro mě laskavost a otevřené srdce, které vkládám do svých dní, vztahů a terapeutického procesu.

 

Co mě na mé cestě ovlivnilo:

Porod našeho syna Matyáše. Přestože synův porod neproběhl podle mých představ (o měsíc dříve v porodnici, kterou jsem nezvolila), byl to pro mě mystický zážitek. Pudovost, příroda, důvěra ve zrození, život, ve své tělo i schopnost přirozeně porodit. Přijmout i nechtěné události během porodu a hlavně po něm, bít se o své dítě jako lvice, to vše mi dalo velkou sílu a víru v sebe.  S naším Matyášem jsem se zrodila nově i já sama, nová podoba mého ženství a priorit.

Náš svatební rituál, kdy můj muž si vzal hned na třikrát jednu ženu – mě 😉

Škola přírodní léčby pod vedením MUDr. Soni Hájkové. Absolvovali jsme společně s manželem 3leté sebezkušenostní a terapeutické studium, získali jsme titul holistický terapeut a Hommo Sophiae

Ženské kruhy pod vedením Jany Zittové, v rámci nichž jsem 7 let kultivovala svou ženskou energii, intenzivně jsem pracovala s vlastními emocemi, tělem a energií

Práce s hlasem pod vedením LuHavy Goldin. Hlas je pro mě kreativní nástroj sebevyjádření, hravosti, radosti ze života. Práce ve skupině (Hlasohrátky, sbor Hravé Hlasy) mě naučila spolupráci, naslouchání, vzájemnému vylaďování i tvoření v respektu a lásce. Z hlasu lze také mnohé vyčíst a je úžasný terapeutický nástroj.

Putování po Ekvádoru. V roce 2015 jsme s mým mužem Radimem a dalšími 7 lidmi putovali Ekvádorem za místními šamany a taity. Absolvovali jsme několik obřadů s posvátnými bylinami, setkali se se svým nitrem, myslí i srdcem. A také s krásnou rozmanitou přírodou pralesní džungle a vysokých And.

Moon Mother iniciace s Mirandou Gray (autorka knih Rudý měsíc a Cyklická žena). Během iniciace jsem se ještě intenzivněji spojila s ženskými archetypy. Dodnes si pamatuji na silný pocit přítomnosti Marie Magdaleny. Až poté jsem se dozvěděla o místní kapličce zasvěcené právě Máří Magdaleně.

Spolupráce se Školou pro Ženy. V roce 2012 začala má profesní cesta a praxe s klienty, neboť jsem získala certifikaci pro práci s Emočními rovnicemi a Emočními cystami a zařadila se do interního týmu koučů Lenky Černé. Byl to můj start do vysněné práce s lidmi a dodnes za něj ze srdce děkuji. Spolupráce se Školou pro Ženy trvala 7 let.

Regresní terapie a práce s energií pod vedením Borise Glose. Od svých 18 let jsem několik let dojížděla na terapie do Prahy z karlovarského kraje. Jedna hodina u léčitele mi zabrala témeř celý den, neboť jen 7 hodin jsem strávila na cestě tam a zpět. Všechno jde, když se chce 🙂 Práce s Borisem mi pomohla pročistit mnohé blokády z minulosti, jít do pokory a smíření, naučila jsem se práci s meditací a vizualizací.

Trilogie knih Hovory s Bohem od Neala Donalda Walsche. Dodnes nezapomenu okamžik z cesty vlakem do Polska. Bylo mi 17 let. Během čtení mi zapadla poslední puzzle do celé skládačky a já zažila záblesk čistého vědomí. Najednou jsem věděla, o čem to tady celé je 🙂

 

Praxe a zkušenosti:

2011 – 2012      Komunikace s klienty ve společnosti Holmes Place Premium Anděl

2012 – 2018     Koučka a mentorka ve Škole pro Ženy, práce s tématy nízkého sebevědomí, ztráta životního smyslu, partnerských a rodinných vztahů

2013 – 2020     Vedení skupinových workshopů na témata meditační a energetické techniky, partnerské vztahy, emoční programovaní, ženská setkání, hudebně meditačí večery, apod.

2014 – 2018      Školitelka koučů v rámci školícího systému Certifikace koučů PURE Mind

2018 – 2019      Pořádání Festivalu vědomého manželství ve spolupráci s Centrem přírodní léčby

2018 – 2019      Spoluorganizátor projektu Ticho pro mír

2017 – dosud   Individuální praxe jako holistický terapeut

 

Co o mé práci říkají klienti:

Milá Kateřino,

Původně jsem chtěla napsat, jak jste mi pomohla v mém problému, se kterým  jsem se na Vás obrátila… Ale díky Vám jde o mnohem silněší a hlubší výsledek. Otevřela jste mi nový svět, řekla bych, cestu ke štěstí… Zní to jako klišé, ale vím, jak moc jsem se změnila. Už nemluvím o tom, že jsem​ rozhodně klidnější a nemám pocity strachu nebo úzkosti… Co je však nejdůležitější je to, že jste mi pomohla rozpoznat předsudky a vzdát se jich (byly hluboce usazených někde v mém podvědomí), přetransformovat obraz, jaký jsem o sobě jsem měla… Změnu cítím​ a  je to velmi příjemná změna! Ty vaše rady a praktiky… prostě jsem strašně moc vděčná a moc ráda, že jsem Vás poznala osobně a doufám, že to nebylo naposledy 🙂 Srdečně Vám přeji samé pozitivní věci a krásné dny naplněné štěstím a láskou, 

Ká​ť​a

Přemýšlím, čím začít a když si vás představím, první co mě napadá je, jak někdo tak fyzicky drobný a křehoučký dokáže věci tak obrovsky měnit. Přichází to nenápadně: příjemné popovídání na konzultacích a pár tipů, co zkusit dělat jinak zpočátku nepůsobí dojmem, že se něco radikálně mění. Jenže Vy dokážete velmi rychle a přesně “vyhmátnout” podstatu problému a všechny Vaše rady jsou cílené přesně, takže s odstupem čtyř měsíců vidím, že se toho v mé hlavě spoustu přetvořilo. Cítím se pohodlněji v jednání s ostatními lidmi a především se cítím daleko pohodlněji sama se sebou. Velikou úlevu mi přineslo i to, že jsme společně odhalily, proč mi některé věci ve vztahové oblasti nefungují, tak jak si přeji.  I když myslím, že jejich řešení asi bude ještě tvrdý oříšek, teď už alespoň nemusím trávit hodiny destruktivním přemýšlením nad tím, co všechno je se mnou asi špatně. Děkuji za otevření nové cesty, moc se těším, co mi přinese 🙂 Přeji Vám krásný nový rok a doufám, že se zase znovu setkáme. S pozdravem,

Aneta K.

Katko, moc Vám děkuji za krásné přání i za všechno ostatní. Díky Vám jsem se posunula úplně neuvěřitelně, na začátku mě ani nenapadlo, že by něco takového bylo možné. Díky Vám se mi otevřely nové dimenze a život začíná být zase úžasný. Moc děkuji. Jste nádherná bytost. Přeji Vám krásné Vánoce a úžasný nový rok plný splněných přání.

Šárka

Milá Katko, každý den na Vás s láskou a úctou vzpomínám. Rok 2014 pro mě byl moc těžký. Ale zároveň rozhodující a zlomový. Stačily 2 návštěvy u Vás a všechno se dalo do pohybu! První čtyři měsíce roku 2014 jsem trpěla depresemi, smutkem, strachem, ukřivděností, zlostí, beznadějí, únavou a vyčerpáním.  Musím se přiznat, že se mi nechtělo žít. PŮLKA ŽIVOTA ZA MNOU, DALŠÍ PŘEDE MNOU A JÁ VIDĚLA JEN TMU A VZDUCHOPRÁZDNO. V létě 2014 se mi podařila najít nová klidnější práce a odjela jsem do Prahy na školení. Hned jsem využila nabídky z Facebooku a přihlásila se k Vám 16.9. na workshop. A měla jsem možnost mluvit s Vámi. VY JSTE ANDĚL ! VY JSTE ÚŽASNÁ, SKVĚLÁ, BÁJEČNÁ! Po rozhovoru s Vámi mi svitlo. Začala jsem dělat, myslet a říkat si, co jste mi poradila. ZAČALA JSEM SE MÍT RÁDA! Nebylo to jednoduché a šlo to pomalu. Opravdu jsem si začala sama sebe víc vážit. Vytratily se pocity nenávisti k vlastní osobě, pocity marnosti,  najednou je mi dobře a cítím se fajn. 

Jana V.

Dobrý den Katko, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za hodiny strávené s Vámi. Návštěvy u Vás pro mne byly velkým zážitkem. Sama sebe jsem kolikrát velmi překvapila, jak mi bylo za těžko o některých věcech mluvit. Nicméně ta uklidňující pohoda, která z Vás vyzařuje vše velmi ulehčovala a dodávala mi pocit důvěry. Musím říct, že zejména několik prvních hodin s vámi pro mne bylo velmi silných a náročných, ale pokaždé jsem od Vás odcházela jak vyměněná. Nemohla jsem se nabažit toho pocitu sebedůvěry, pohody a pozitivní energie. Všechno mi přišlo najednou úplně jasné. Jsou to asi 3 měsíce od té doby, co jsem u Vás byla poprvé a lidé mi sami od sebe začali říkat, že jsem najednou jiná – mnohem víc v klidu, v pohodě, vyrovnaná, a velmi pozitivní. Velmi mě překvapilo, jak to mé okolí vnímá a že to je asi znát. Přeji Vám mnoho úspěchů do budoucna a mnoho spokojených klientů.

Klára

Milá Katko, na našich schůzkách jsem měla vždycky pocit, že mi rozumíte, nasloucháte a že máte pochopení pro můj problém. Působíte na mě jako spolehlivý a milý člověk. Oceňuji, že jste mě nikdy do ničeho netlačila a nechala mě, ať si přijdu na věci sama. Celkově se teď cítím mnohem líp. Naučila jste mě si dát více času a prostoru pro sama sebe a mít se zase ráda. Za to vám moc děkuji! Taky díky za tipy za výlety, knížky a webové stránky… Mějte se fajn, moc vás zdravím!

Jana P.

Katko, chtěla bych Vám poděkovat, že jste mi pomohla otevřít oči, zamyslet se nad svým dosavadním životem a odpovědět na otazníky v mé hlavě, které mne již dlouhou dobu trápily a komplikovaly mi každodenní život. Vaše charisma, pozitivní přístup a stálý úsměv na tváři mne vždy nabyly energií a inspirovaly k odpoutání se od zažitých modelů v mé hlavě. Pomohla jste mi najít vlastní cestu, ujasnit si, co je pro mne v „mém“ životě důležité. Díky Vám jsem se posunula o velký krok vpřed v rozvoji sebe sama, podařilo se mi zlepšit vztahy se svým okolím, přijmout trápení z minulosti, být vyrovnanější a co hlavně – pomohla jste mi pochopit velkou pravdu, tj. „své okolí nezměníš, ale můžeš změnit sebe sama a pak se vše kolem, tak nějak vyjasní a zjednoduší“. Dnes mne už jen mrzí, že jsem se s Vámi nepotkala dříve, ale jak jste sama řekla: „vše má svůj čas a člověk k určitým věcem musí postupně dospět“. Ještě jednou děkuji za vše a přeji mnoho spokojených klientů!!

Kateřina V.

Dobré ráno Katko, chtěla bych Vám moc poděkovat za konzultace s Vámi. Pomohla jste mi se zorientovat v sobě samé a najít v nitru informace, které jsem dlouho hledala a přes všechen ten balast nenacházela.  Odkrytím postupných slupek, vidím věci jinak a přemýšlím o nich. Zkrátka můj život se začal ubírat lepším směrem. Vím, že na sobě stále musím pracovat, a už vím jak. Jediné, co mi chybí po návštěvách u Vás, je audio záznam. Ráda bych si některé nápady a názory poslechla znovu. Protože si nešlo vše co jste mi říkala zapamatovat. Moc ráda Vás někdy navštívím ke konzultaci. Mějte se krásně a pokračujte ve Vaší práci, která pomůže mnoha lidem, jako pomohla mně. Katko Děkuji.

Olina

Dobrý den Katko, chtěla bych Vám poděkovat za vaše vedení v počátku mého osobního rozvoje. Můj vztah s partnerem bohužel skončil definitivně, ale i přesto se cítím nabitá energií s nadšením do práce na sobě. A to hlavně díky Vám 🙂 Děkuji a mějte se hezky.

Alena K.

Hezký den, Katko, prvně bych Vám chtěla moc poděkovat, že z týmu koučů jste si mě buď vybrala právě Vy nebo mi zrovna Vás někdo přidělil. Musím říct, že to byla ta nejlepší volba a chci Vám říct, jak se mi s Vámi dobře pracuje. Hodně důležitý pro mě je pocit bezpečí u Vás… Takže velké díky za vše, co pro mě se mnou děláte.

Adéla T.

Služby Katky jsem vyhledala ve 37. týdnu těhotenství. Bylo to jen pár dní poté, co mi bylo oznámeno, že miminko leží v poloze, která není příznivá pro spontánní porod. Hrozil mi tedy císařský řez a po domluvě s lékařem jsme se rozhodli počkat do 38. týdne. Pokud by se dítě neotočilo, přistoupilo by se k operaci. Z celé situace jsem byla šokovaná, vyděšená a vystrašená. První pomoc, která mě napadla, byla schůzka s Katkou. Věděla jsem, že po setkání s ní naleznu ztracenou stabilitu a vnitřní klid. Také jsem se potřebovala ponořit do důvěry, což se mi o samotě nedařilo. 
Katka mě nejdříve vyslechla a já jsem mohla pojmenovat všechny své obavy. Také jsem dostala prostor se vyplakat, což pro mě bylo velmi důležité. Společně jsme se dohodly na záměru našeho sezení. Záměrem bylo již zmíněné ponoření se důvěry a zachování klidu. Katka pak pracovala pomocí dotykové terapie (vnímala jsem to jako práci s energií), aroma masáže a působením hudby. Za dvě hodiny strávené s Katkou jsem se napojila na své dítě, zklidnila se a našla znovu pevnou půdu pod nohama.
Mimo působení Katky jsme s manželem vyzkoušeli ještě několik technik a dítě se nakonec v 38. týdnu těhotenství skutečně otočilo do polohy příznivé pro spontánní porod. A tak se i narodilo.
S velkým vděkem,
Hana Adamíková

 

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít